Tydzień Biblijny

XI Tydzień Biblijny


XI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIJNY   
05 – 11.05.2019 r.
Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego


05.05.19 NIEDZIELA
7:00 MSZA ŚWIĘTA – SCHOLA

W myśl tegorocznego hasła Tygodnia Biblijnego: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” zapraszamy na Mszę Świętą,  podczas której chcemy uwielbiać Boga śpiewem. Będzie on koncentrował się wokół osoby Ducha Świętego i Jego roli w lekturze Pisma Świętego. Będziemy  przywoływać  Ducha Świętego aby pomógł  nam  otworzyć nasze serca   na Swoje działanie, abyśmy z wiarą przyjmowali  słowa proklamowanego  Pisma Świętego. Będziemy  także modlić się  słowami psalmu  „Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce.” [Ps 119, 105] –  dziękując Bogu za dar Słowa Bożego, poprzez które oświeca nasze życie i przemienia nasze serca. Serdecznie zapraszamy!
                                                                                                                                       Małgorzata Tyc-Tomiczek


12:30 – 22:00 – MARATON BIBLIJNY – RUCH CZYSTYCH SERC
    
Kolejny już raz, w ramach Tygodnia Biblijnego, pragniemy włączyć się w proklamację Pisma Świętego
poprzez organizację tzw. Maratonu Biblijnego. Naszą ideą jest wielogodzinne, ciągłe czytanie Ksiąg Nowego Testamentu. Chcemy utworzyć swoistą sztafety, w której każdy może wziąć udział. Dlatego w niedzielę,
o godzinie 12.30 rozpoczniemy proklamację Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich. Będziemy zgłębiać kolejne karty Biblii, aż do godziny 22.00, zmieniając się co 15 minut. Każdy kto chciałby wziąć udział
w maratonie Biblijnym może zapisać się na listę, która dostępna będzie już od Niedzieli Bożego Miłosierdzia w przedsionku naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do żywego głoszenia Dobrej Nowiny.
                                                                                                                                                Ks. Miłosz Grygierczyk


6.05.19 PONIEDZIAŁEK
18:00 – MSZA ŚWIĘTA – HOMILIA diecezjalnego moderatora „Dzieła Biblijnego” Ks. Sławomira Szczotki.

18:45 –  DOMOWY KOŚCIÓŁ
„Niebo i ziemia przeminą, ale słowa Moje nie przeminą” Łk 21,33. Wiele osób we współczesnym świecie uważa Pismo Święte za nieaktualne i niepodejmujące problemów człowieka XXI wieku. Uważają, że jest to wartościowe dzieło literackie i jednocześnie zabytek muzealny. Domowy Kościół podejmie próbę pokazania, jak ważne i aktualne w obecnym świecie są słowa Ewangelii, z której możemy czerpać naukę
i siłę w naszym małżeńskim  i rodzinnym życiu.
                                                                                                                                               Lucyna Babicka


7.05.19 WTOREK
18:00 – MSZA ŚWIĘTA
18:45 –  WSPÓLNOTA ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Wiara jest miernikiem Twojego otwarcia na Boga.
Jak powiedział Jezus Chrystus: „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą, węże brać będą do rak, i jeśli co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie” (Mk 16,17-18). Rycerstwo św. Michała Archanioła chce przedstawić wiarę jako fundament życia duchowego, który otwiera nasze oczy na rzeczywistość Bożą. Budując nasze życie duchowe stajemy się żywym przykładem dla naszych najbliższych
oraz innych ludzi.
                                                                                                                                          Grzegorz Szeląg           
 
08.05.19 ŚRODA

17:00  – RÓŻE RÓŻAŃCOWE

W XI Tygodniu Biblijnym, którego hasło brzmi: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”, rozważania Tajemnic Różańcowych części Chwalebnej, będą oparte na Ewangelii Świętej oraz modlitwie do Ducha Świętego. Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w tej przepięknej i skutecznej modlitwie.
                                                                                                                                                        Aneta Jabłeka
18:00 – MSZA ŚWIĘTA
18:45 – STRAŻ HONOROWA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA
    Zapraszamy do salki, na spotkanie SH NSPJ członków wspólnoty oraz wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach metody czytania Pisma Świętego, zwanej LECTIO DIVINA.  Będziemy uczyć się rozważać SŁOWO BOŻE stosując 4 kroki: I. Lectio – czytanie Słowa; II. MEDITATIO – rozważnie go; III. ORATIO – modlitwa do Boga owocami Lectio i Meditatio oraz IV. CONTEMPLATIO – trwanie przed Bogiem. Podczas spotkania będzie można korzystać z różnych tłumaczeń Pisma Świętego, począwszy od jednego
z najstarszych polskich tłumaczeń: „Biblia księdza Jakuba Wujka” aż po najnowsze: „Pismo Święte – Edycja św. Pawła”. Zapraszamy!
Agnieszka Bieniek
                                                                                                                                                                                         
09.05.19 CZWARTEK

18:00 – MSZA ŚWIĘTA

18:45 – KRĄG BIBLIJNY
     Zapraszamy do salki na spotkanie Kręgu Biblijnego – w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
Czy chcesz poznać Boga?  Sięgnij do źródła.  Zobacz, co On sam mówi w Piśmie Świętym. Poznaj historię Jezusa widzianą oczami jego świadków, gdzie i kiedy przyszedł na świat, jak żył, co głosił i co uczynił. Poznaj co w życiu jest najważniejsze, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Poznaj sens życia. 
     Krąg Biblijny to spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w naszym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Rozmowy prowadzone w Kręgu pozwalają na ukształtowanie właściwego obrazu Boga i lepsze poznawanie siebie oraz zrozumienie tego, co Bóg chce powiedzieć, uczą modlitwy Słowem Bożym. Są również formą przygotowania do pełniejszego uczestniczenia we Mszy Świętej. Przyjdź. Nie musisz być znawcą Pisma Świętego!  Pamiętaj o słowach św. Hieronima!: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
                                                                                                                                  Gabrysia Tyc-Kręcichwost


10.05.19 – PIĄTEK

17:00
– ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

18:00 – MSZA ŚWIĘTA

18:45 –  WSPÓLNOTA PRZYMIERZA RODZIN MAMRE
     Zapraszamy wszystkich na wieczorną Eucharystię, którą oprawi nasza diakonia muzyczna. Po niej na słowo wprowadzenia we wspólne wołanie o nowe napełnienie Duchem Świętym, by w Jego mocy głosić Ewangelię z całą odwagą, pośród znaków i cudów dokonywanych przez Pana (Dz 4, 29-31). Wraz
z wołaniem o to wszystko, uwielbimy Boga za Jego wielkie i nieustające działanie. Po zakończonej modlitwie zapraszamy na agapę w salce parafialnej.
                                                                                                                                                 Krzysztof Duda


11.05.19 SOBOTA
18:00 – MSZA ŚWIĘTA

18:45 –  STRAŻ HONOROWA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA oraz SCHOLA
     W sobotę 11 maja po wieczornej Mszy św. Schola parafialna oraz Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszają na spotkanie modlitewne w kościele. Będziemy rozważać temat Zmartwychwstania w kontekście prawdy historycznej. Pochylimy się nad znakiem pustego grobu oraz omówimy liczne chrystofanie czyli ukazywanie się Zmartwychwstałego Jezusa i spotkania z Nim. W oparciu o Ewangelię postaramy się odeprzeć zarzuty podważające historyczność Zmartwychwstania. Zwrócimy również uwagę na wciąż żywe, namacalne i odnawialne mocą Ducha Świętego owoce Zmartwychwstania oraz ich miejsce w naszym życiu tu i teraz.
     Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i kontemplowania Tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.                                                                                                                                                            
                                                                                                                                                                      Dorota Ślezińska

Każdego dnia zapraszamy do korzystania z:
APTECZKI DUCHOWEJ – Po raz kolejny w czasie Tygodnia Biblijnego będzie czynna tzw. „Apteczka Duchowa”. Ten balsam  to Słowo Boże na małych karteczkach, króciutkie cytaty z Pisma Świętego. Jeden w całości zacytowany, żeby przeczytać drugi musisz otworzyć Pismo Św. wg podanego na karteczce adresu. Będzie tam fragment z Pisma Świętego ale myśl nie będzie dokończona. Cytat zostanie przerwany w pewnym momencie i trzeba będzie zajrzeć do Pisma Świętego, żeby doczytać do końca rozpoczęte zdanie, a może przeczytać jeszcze kilka wierszy i odkryć prawdziwe piękno tej najważniejszej Księgi świata. 
                                                                                                                                      Małgorzata Gaweł


STOISKA Z KSIĄŻKAMI –
Zespół Charytatywny
„Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Ewangelizacja poprzez Pismo Święte, dobrą książkę o tematyce religijnej. Książki te będą w sprzedaży w Tygodniu Biblijnym, na stoisku Zespołu Charytatywnego.
                                                                                                                                                               Irena Łagosz

Program

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Galeria